Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2906454 obálek a 877212 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Smrt v Benátkách



Autor: Mann, Thomas a Fučíková, Jitka
Rok: 2005
ISBN: 9788086938141
NKP-CNB: cnb001581452
OCLC Number: (OCoLC)85162292
OKCZID: 110080987
Vydání: Samostatné vyd. tohoto překladu 2., V EMG 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
MANN, Thomas. Smrt v Benátkách. Překlad Jitka FUČÍKOVÁ. Samostatné vyd. tohoto překladu 2., V EMG 1. V Praze: Pro edici Světová literatura Lidových novin vydalo nakladatelství Euromedia Group, 2005. 93 s. Světová literatura Lidových novin, 15.

Hodnocení: 3.7 / 5 (841 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)



Další vydání

  • Vyd. tohoto překladu 4. Rok vydání: 2003



Anotace

 

Novela Smrt v Benátkách, v roce 1971 převedená na stříbrné plátno Luchinem Viscontim, patří k nejznámějším Mannovým literárním pracím a stejně jako ostatní autorovo dílo se jejím hlavním námětem stala problematika vztahu umělce k životu. Úspěšný spisovatel Gustav von Aschenbach, prototyp lidské zralosti a životního i tvůrčího soustředění, se ve svých padesáti letech rozhodne strávit léto v Benátkách. Namísto kontemplace tu však na moralistního pedanta čeká setkání s odvrácenou stranou vlastního nitra: bičován potlačovanou, avšak čím dál tím méně zvladatelnou smyslovou vášní je přitahován k polskému chlapci Tadziovi, takže když ve městě vypukne epidemie cholery, odmítne Aschenbach Benátky opustit a zůstane v nich až do trpce tragického konce. Co se na první pohled jeví být pouze osudovým zřetězením náhod, je ve skutečnosti přísně logické a vyplývá z dlouho narůstající psychické krize hlavního hrdiny - ukáže se, že Aschenbachova rovnováha byla pouze zdánlivá, neboť jí bylo dosaženo v umění, nikoliv v životě. Konečně Thomas Mann sám Smrt v Benátkách charakterizoval jako "příběh o rozkoši ze zániku".


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Můj antikvariát
1. Podzemní antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
Antikvariát Avion


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)