Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3143245 obálek a 948779 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Sémiotika v teorii a praxi

Autor: Doubravová, Jarmila
Rok: 2002
ISBN: 9788071785668
NKP-CNB: cnb001186086
OCLC Number: (OCoLC)51832348
OCLC Number: (ocolc)51832348
OKCZID: 110081347
Vydání: Vyd. 1.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
DOUBRAVOVÁ, Jarmila. Sémiotika v teorii a praxi. Vyd. 1. Praha: Portál, 2002. 159 s.

Hodnocení: 3.4 / 5 (14 hlasů)

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné po přihlášení )
(dostupné po přihlášení )

Anotace

Se znaky se setkáváme každý den, doslova na každém kroku: jako znak lze vnímat dopravní zančky a reklamní poutače, gesta a oblečení lidí kolem nás, každé umělecké dílo nebo jazyk, v němž je napsán tento text. Znaky jsou všude a všude jim pomáhá porozumět sémiotika, věda zabývající se znaky a zároveň metoda užívaná mnoha jinými vědami. Porozumění sémiotice je velmi užitečné pro ty, kdo se zabývají komunikací, ať jsou to jazykovědci, psychoterapeuti, teoretici umění nebo reklamní specialisté. Publikace je určena studentům a odborníkům sociálních a humanitních věd i uměleckých oborů, zejména jazykovědcům, psychologům, filozofům, sociologům, pracovníkům komunikace a reklamy.


Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení