Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3143412 obálek a 948809 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Valenta, Jiří
Rok: c2008
ISBN: 9788072624737
NKP-CNB: cnb001791044
OCLC Number: (OCoLC)237066708
OCLC Number: (ocolc)237066708
OKCZID: 110082165
Vydání: 1. vyd.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
VALENTA, Jiří. Jedovatí hadi: intoxikace, terapie. 1. vyd. Praha: Galén, c2008. 401 s.
Hodnocení:
5.0 / 5
(4 hlasů)
Uštknutí některými druhy exotických jedovatých hadů může mít velmi závažný průběh, končící smrtelně nebo trvalými následky, a ani uštknutí naší domácí zmijí obecnou nelze podceňovat. Úspěšná terapie intoxikace hadími jedy vyžaduje spojení znalostí akutní medicíny a toxinologie hadích jedů, nebo alespoň didaktický návod postupu první pomoci a léčby. Kniha MUDr. Jiřího Valenty je významným přínosem české školy klinické toxinologie hadích jedů. V této monografii se autor vypořádal s nelehkým úkolem oslovit několik zcela odlišných skupin čtenářské obce: lékaře, terénní biology, chovatele hadů i cestovatele. I když jde o odbornou publikaci, zalíbení v ní najdou i milovníci populárně vědecké literatury a všichni, kdo chtějí proniknout do exotického světa jedovatých hadů.