Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2259984 obálek a 569382 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

PANIC! UNIX System Crash Dump Analysis Handbook (Bk/CD-ROM)

Rok: 1995
ISBN: 9780131493865
OKCZID: 110148562


Anotace

 

Designed as an introduction to UNIX system crash dump analysis, this is the first book to discuss in detail UNIX system panics, crashes and hangs, their causes, what to do when they occur, how to collect information about them, how to analyze that information, and how to get the problem resolved. KEY TOPICS: Part One covers theory and tools. Part Two looks inside UNIX, from the header files to hardware tape drives. Part Three provides actual case studies of software, hardware, data, and system fault problems. For systems and network administrators and technical support engineers responsible for maintaining UNIX computer systems and networks.


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (18.207.108...)