Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2459744 obálek a 691002 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Developing and managing cardiac rehabilitation programs

Rok: c1993
ISBN: 9780873223584
OKCZID: 110321461


Anotace

 

This guide is for developing and operating cardiac rehabilitation programmes. Anyone running a programme or establishing a new one will be able to use it as a reference, and cardiac rehab professors will find it an excellent supplemental text for graduate students. "Developing and Managing Cardiac Rehabilitation Programs" is written and edited by leading cardiac rehab specialists. The book reflects the high programme standards set by the 'American Association of Cardiovascular and Pulmonary Rehabilitation' (AACVPR) "Guidelines for Cardiac Rehabilitation Programs", and it provides the tools needed to create a programme that meets those standards.


Dostupné zdroje

Amazon


Přidat komentář a hodnocení

Od: (18.212.120...)