Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150225 obálek a 950558 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Clavell, James a Höfer, Jaroslav
Rok: 2009
ISBN: 9788024225135
NKP-CNB: cnb001962971
OCLC Number: (OCoLC)480845880
OCLC Number: (ocolc)480845880
OKCZID: 110329127
Vydání: Vyd. 3., V Knižním klubu 2.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
CLAVELL, James. Tchaj-pan. Překlad Jaroslav HÖFER. Vyd. 3., V Knižním klubu 2. Praha: Knižní klub, 2009. 606 s.
Hodnocení:
4.6 / 5
(1149 hlasů)
Příběh první publikované části „asijské ságy“ se odehrává v polovině 19. století na Hongkongu. Zde se rozhoduje o dalším osudu obchodních a politických vztahů Británie s Čínou, jež se točí kolem opia, čaje a stříbra. Velkou roli v nich hraje Dirk Struan, tchaj-pan, vlastník největší soukromé námořní flotily v Asii, vládce nejúspěšnější firmy a tím i nejbohatší a nejmocnější osoba v Hongkongu. Ten se snaží porazit své konkurenty, posílit postavení vznikající hongkongské kolonie a ustanovit svým nástupcem svého syna. Zároveň je také jedním z těch, kdo jsou schopni ocenit a respektovat čínskou kulturu a životní styl.
Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz