Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2552854 obálek a 741542 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Poslední samuraj: kniha o radosti z poznáníAutor: Helen DeWittová
Rok: 2002
ISBN: 9788071065029
NKP-CNB: cnb001093401
OCLC Number: (OCoLC)51189247
OKCZID: 110376654

Citace (dle ČSN ISO 690):
DEWITT, Helen. Poslední samuraj: kniha o radosti z poznání. Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2002. 559 s.

Hodnocení: 4.5 / 5 (10 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

Malý Ludo vyrůstá bez otce, pouze ve společnosti intelektuálské matky Sibylly a hrdinů Kurosawova filmu Sedm samurajů, hojně doma promítaném a probíraném. Ludo je dítko zázračné: už v předškolním věku stačil zabrousit do různých vědních oborů, zvládl několik jazyků a přečetl Homéra v originále, jeho jediným přáním je však poznat svého genetického, matkou odpíraného otce. V jedenácti letech po něm začne pátrat a ze svého uzavřeného metodického světa faktů se vydává do nejistoty citů a vzájemných vztahů. Seznamování s lidmi mu nabízí novou cestu poznání, nové zážitky a zkušenosti. Koncepce románu není právě jednoduchá, střídají se výpovědi matky i syna, nejrůznější citáty, ukázky v řečtině, ba i v japonštině. Od čtenáře se očekává značné soustředění, ale není se čeho bát - nevšední námět zcela zaujme. Nebraňme se pokusu proniknout do myšlení vyspělého dítěte a prožívejme s ním to skvělé dobrodružství při objevování a poznávání svého člověka, naprosto nepodobného samurajským ideálům.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)