Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3337396 obálek a 1011897 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Herrmann, Leopold
Rok: 2009
ISBN: 9788001043523
NKP-CNB: cnb001965642
OCLC Number: (OCoLC)500003553
OKCZID: 110449508
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
HERRMANN, Leopold. Oscillatory properties of solutions of differential equations =: Oscilatorické vlastnosti řešení diferenciálních rovnic : inaugurační spis. Praha: České vysoké učení technické v Praze, 2009, 28 s. Profesorské přednášky, 11/2009.
Je ukázán jednotný přístup ke studiu oscilatorických vlastností řešení obyčejných, parciálních a abstraktních evolučních diferenciálních rovnic. Definice oscilací zahrnuje jak kvalitativní tak i kvantitativní aspekty tohoto jevu. Jednou z kvantitativních charakteristik oscilací je tzv. oscilatorický čas. Pojem oscilatorického času je definován pro reálné funkce i pro abstraktní funkce s hodnotami v Banachově prostoru. Pro evoluční diferenciální rovnice druhého řádu jsou odvozeny podmínky zajišťující oscilatorický charakter řešení. Zároveň jsou poskytnuty odhady oscilatorického času pomocí tzv. vrcholové funkce. Teorie je aplikována na zobecněné Liénardovy rovnice, na vlnovou rovnici s dvěma druhy disipace a Eulerovu-Bernoulliovu rovnici tyče s disipativními členy.