Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3149369 obálek a 950526 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Klátil, Lubomír
Rok: 1999
ISBN: 9788090276000
NKP-CNB: cnb000782074
OCLC Number: (OCoLC)43612971
OCLC Number: (ocolc)43612971
OKCZID: 110523837
Vydání: 1. vyd.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
KLÁTIL, Lubomír. Obrazový atlas gekonů. 1. vyd. Vizovice: Forsáž, 1999, 127 s. ISBN 80-902760-0-8.
Hodnocení:
4.5 / 5
(4 hlasů)
Obecná část knihy se věnuje systematice a charakteristice gekonů (rozčlenění do řádů, podřádů, čeledí, rodů, atd.; přesný popis vnější i vnitřní tělesné stavby, seznam chráněných druhů...), určování pohlaví, rozmnožování a šlechtění. Najdete zde i praktické informace ohledně chovu, jako je zařízení terária a jeho příslušenství, správné krmení, nemoci a parazité a obrana před nimi. Nechybí rozličné zajímavosti a specifika – nejmenší i největší, nejbarevnější a nejkrásnější druhy, druhy snadno i obtížněji chovatelné. V atlasové části najdete u každého jednotlivého druhu barevný portrét, latinský i český název, podčeleď, údaje o rozšíření ve volné přírodě, vzhledovou charakteristiku a podrobnou charakteristiku chovných nároků - potřebná teplota, vlhkost i vybavení terária. Navíc konkrétní zvláštnosti a užitečné poznámky a tipy ohledně krmení a další péče. Ze závěrečných stránek publikace se dozvíte, kde žijí gekoni nejblíže České republiky a jak je lze v přírodě lovit, včetně zajímavých loveckých historech a zážitků autora. Snadnou orientaci v atlasu zaručuje praktický přehledný rejstřík.