Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2672210 obálek a 807248 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Návrat domůAutor: Pohl, Frederik a Šléžka, Vojtěch
Rok: 1995
ISBN: 9788071930006
NKP-CNB: cnb000106926
OCLC Number: (OCoLC)37250792
OKCZID: 110540165
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
POHL, Frederik. Návrat domů. Překlad Vojtěch ŠLÉŽKA. Vyd. 1. Plzeň: Laser, 1995. 279 s. Sci-fi, sv. 57.

Hodnocení: 3.2 / 5 (5 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )
Moravská zemská knihovna (dostupné po přihlášení )Anotace

 

Právě v tomto okamžiku je biologické stáří Johna Williama Washingtona, kterému stará chůva a šest přátel říká obvykle "Sandy", dvacet dva let a jedenáct měsíců. Považuje se za přibližně dvaadvacetiletého, i když čas se na Hakhhli kosmické lodi neměří pozemskými roky. A jeho věk stejně neodpovídá času, který uplynul od doby, kdy se narodil. Dilatace času pozměnila hodiny, protože loď po většinu času letěla nadsvětelnou rychlostí. Sandy je dokonalý vzor člověka - pokud nepočítáme pár odlišných drobností. Ale Albert Einstein měl pravdu, že všechno je relativní. Mezi Hakhhli na jejich obrovské lodi je Sandy slabý jako štěně. Mezi přáteli má druhou přezdívku, kterou používají, když jsou na něj naštvaní - "Posera".Děj dále pokračuje tím, že loď se blíží k Zemi. A samozřejmě v prvním výsadku je i Sandy. A vše vypadá velmi ideálně. Vesmířané nabízejí pozemšťanům výměnou za to, že mohou žít na Zemi, nepřeberné množství znalostí.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Můj antikvariát
Československá bibliografická databáze
Antikvarium s.r.o.
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)