Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3149053 obálek a 950526 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dobře naladěný pesimista: jak být dokonale šťastný

Autor: Nöllke, Matthias
Rok: 2010
ISBN: 9788073064280
NKP-CNB: cnb002121509
OCLC Number: (OCoLC)681495705
OKCZID: 110673395

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
NÖLLKE, Matthias. Dobře naladěný pesimista: jak být dokonale šťastný. Vyd. 1. Praha: Beta, 2010, 199 s. ISBN 978-80-7306-428-0.

Hodnocení: 2.7 / 5 (32 hlasů)

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné pouze v této knihovně)

Anotace

Kniha vtipně popisuje speciální odnož pesimistů, a to pesimistu dobře naladěného. Od optimistů se liší tím, že není skálopevně přesvědčen o svém budoucím úspěchu, na rozdíl od pesimistů to zase nemusí být nutně škarohlíd a nevzdává své snažení předčasně. Příliš nevěří ve svůj úspěch, předvídá naopak možnost výskytu komplikací a nevylučuje případný nezdar. Paradoxně ho tento přístup dovede nejdál, protože počítá se všemi možnými (i nemožnými) nástrahami, které ho mohou cestou k cíli potkat. Vypořádá se s nimi a jeho úspěch je tak téměř zaručen. Poznejte jej blíže. Přečtěte si několik příběhů, nastiňujících odlišné chování optimistů, pesimistů a dobře naladěných pesimistů. Možná vám bude uvažování dobře naladěného pesimisty tak blízké, že je přijmete za své.


Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení