Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3151204 obálek a 950590 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Jan Kameníček
Rok: 2000
ISBN: 9788020008510
NKP-CNB: cnb000989105
OKCZID: 110692008
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
KAMENÍČEK, Jan. Konvikt. 1. vyd. Praha: Academia, 2000, 119 s. ISBN 80-200-0851-9.
Hodnocení:
3.0 / 5
(1 hlasů)
Existenciálně laděná novela navazuje volně na předchozí prózu Dům.Stejně jako v předchozí části je hrdina - vypravěč vězněn v blíže neurčeném žaláři, zde však jsou podivuhodně laskaví dozorci a příjemné prostředí. Ve vězeňské kapli dojde k záhadné vraždě filozofa a průběh všech následujících událostí se soustřeďuje kolem archivu Konviktu, kde je uložená kniha legend, obsahující legendární příběh psance. V mnohovýznamovém a symbolikou naplněném ději se prolíná celoživotní hledání skutečného Boha a pravého smyslu lidské existence.
Zdroj anotace: Městská knihovna v Praze