Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3149792 obálek a 950526 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Gončarov, Ivan Aleksandrovič, Svatoň, Vladimír a Moisejenková, Ervína
Rok: 1973
NKP-CNB: cnb000141311
OCLC Number: (OCoLC)42126963
OCLC Number: (ocolc)42126963
OKCZID: 110945839
Vydání: 1. vyd.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
GONČAROV, Ivan Aleksandrovič. Strž. Překlad Ervína MOISEJENKOVÁ. 1. vyd. Praha: Odeon, 1973. 782 s. Knihovna klasiků, sv. 3-4.
Další svazek autorových Spisů obsahuje poslední část volné románové trilogie (Všední příběh, Oblomov, Strž), spojené tématem života ruské společnosti 40. až 60. let minulého století. Román, který psal Gončarov dvacet let (1849-1869), se snaží odhalovat pozitivní rysy jak v přežívajících vrstvách aristokracie a statkářstva, tak i v mladém pokolení, plném revolučního ducha. Hlavními postavami jsou romantický a správné zakotvení v životě hledající umělec Rajskij, jeho dvě protikladné sestřenice, živelná Věra a harmonická Marfinka, a jeho babička, symbolizující staré Rusko.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze