Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150284 obálek a 950589 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Spolek svedených a opuštěných

Autor: Dvořák, Jan
Rok: 1987
NKP-CNB: cnb000037661
OCLC Number: (OCoLC)18227357
OCLC Number: (ocolc)18227357
OKCZID: 110978578
Vydání: 1. vyd.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
DVOŘÁK, Jan. Spolek svedených a opuštěných. 1. vyd. Praha: Československý spisovatel, 1987. 250 s. Žatva.

Digitální objekty

(dostupné po přihlášení )
(dostupné po přihlášení )

Anotace

Spolek svedených a opuštěných – tak se zčásti žertovně, zčásti vážně nazývá skupina žen v malém okresním městě, které přivedly dohromady společné osudy – neúplně fungující rodinný život, manželské či milenecké vztahy. Svá traumata a prožitky si sdělují při schůzkách po gymnastickém cvičení, snaží se vzájemně si pomoci ve svých psychických problémech a poskytnout si posilu. Duší spolku je lékařka Jana, pod jejímž zorným úhlem sledujeme nejen tragickou událost – smrt jedné kamarádky –, sevřenou úzkým časovým prostorem několika dnů (s četnými retrospektivami do minulosti), nýbrž i její vlastní problémy. Autor ukazuje složité podmínky, v nichž současné ženy žijí, a to ve všech vrstvách jejich každodenních i osudových prožitků, dává nahlédnout do jejich různorodých profesí i do intimního života.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení