Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3142702 obálek a 948575 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Krabice živých

Autor: Frýd Norbert
Rok: 1985
NKP-CNB: cnb000025806
OCLC Number: (OCoLC)83843194
OCLC Number: (ocolc)83843194
OKCZID: 110990456
Vydání: 10. vyd., v Čs. spis. 7. vyd.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
FRÝD, Norbert. Krabice živých. 10. vyd., v Čs. spis. 7. vyd. Praha: Československý spisovatel, 1985. 443 s. Knihovna české prózy 1945-1985.

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné pouze v této knihovně)

Další vydání

1. vyd. Rok vydání: 1956
2. vyd. Rok vydání: 1956
4. vyd. Rok vydání: 1958
5. vyd., v Čs. spis. 3. vyd. Rok vydání: 1959
6. vyd., v Čs. spis. 4. vyd. Rok vydání: 1961
Vyd. 7., (V ČS 5.) Rok vydání: 1965
Vyd. 8., v ČS 6. Rok vydání: 1969
9. vyd. Rok vydání: 1975



Anotace

Román z prostředí nacistického koncentračního tábora na sklonku války. Pokud byli vězni schopni pohybu, musili pracovat na stavbách a v průmyslu. V konečném stadiu z vysíleného človeka zbyla bezmocná živá kostra "musulman". Tito lidé postupně plnili krabici mrtvých svým kartotečním lístkem s poznámkou: odchod, příčina-smrt. Autor zachytil povahové rysy hlavních představitelů života v táboře. Od zločinného vedení SS přes funkcionáře z řad vězňů, vesměs vrahy, až po prostého "heftlinka" v tomto prostředí vyrůstá hlavní postava děje, bývalý filmař, často bázlivý, ale silný vírou v lidi, který mezi řemeslnými zločinci upevňuje své postavení a kryje činnost charakterních a pokrokových jedinců z řad vězňů.

Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení