Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150225 obálek a 950558 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Úvod do etymologie

Autor: Erhart, Adolf a Večerka, Radoslav
Rok: 1981
NKP-CNB: cnb000407835
OCLC Number: (OCoLC)42142455
OCLC Number: (ocolc)42142455
OKCZID: 111068578
Vydání: 1. vyd.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
ERHART, Adolf. Úvod do etymologie. 1. vyd. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1981. 304 s.

Digitální objekty

(dostupné po přihlášení )
(dostupné po přihlášení )

Anotace

Učebnice, vzniklá spoluprací slavisty a indoevropeisty, seznamuje s vývojem etymologického bádání, nastiňuje rekonstrukci prehistorického stavu jazyka, probírá hláskové, morfologické a sémantické změny a strukturu morfologických jednotek a ablaut, pojednává o tvoření slov, uvádí konkrétní postupy při hledání původu slov a zabývá se etymologickými slovníky.

Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení