Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150311 obálek a 950589 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Guilleragues, Gabriel Joseph de Lavergne, Kroupa, Adolf a Jiřincová, Ludmila
Rok: 1970
NKP-CNB: cnb000127924
OCLC Number: (OCoLC)42177766
OCLC Number: (ocolc)42177766
OKCZID: 111267846
Vydání: 1. vyd. v Odeonu
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
GUILLERAGUES, Gabriel Joseph de Lavergne. Portugalské listy. Ilustrace Ludmila JIŘINCOVÁ. 1. vyd. v Odeonu. Praha: Odeon, 1970. 64 s.
Domnělé autentické milostné dopisy ze 17. století, dopisy portugalské jeptišky Marianny Alcoforadové francouzskému šlechtici de Chamillymu, vyjadřující zmatek zamilované ženy nad city pro ni zapovězenými, byly po celá tři staletí četbou zamilovaných na celém světě i předmětem odborných kritik. Teprve nyní na základě (zahraničních) odborných studií bylo objeveno, že jde o umělecké dílo francouzského autora (1628-1685), podílejícího se významně na politickém, společenském a kulturním životě doby Ludvíka XIV. Přítomná edice vydává toto dílo na rozdíl od prvého našeho vydání v překladu H. Jelínka pod jménem tohoto autora.
Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz