Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3148669 obálek a 950390 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Daleké kraje

Autor: Gajdar Arkadij Petrovič
Rok: 1953
NKP-CNB: cnb000507787
OCLC Number: (OCoLC)73141438
OCLC Number: (ocolc)73141438
OKCZID: 111460323
Vydání: 1. vyd.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
GAJDAR, Arkadij Petrovič. Daleké kraje. 1. vyd. Ilustroval Jarmila VÁVROVÁ-HOBERLANDTOVÁ, přeložil Anna NOVÁKOVÁ. Praha: SNDK, 1953. Knižnice pro národní školy.


Další vydání

2. vyd. ve SNDK Rok vydání: 1958



Anotace

Kniha je příběhem Vasky a Peťky, dvou hochů ze zapadlé stanice uprostřed lesů, kteří touží po dalekých krajích, po širém světě. Klid tichého zákoutí, ve kterém prožívají své dětství, je porušen příchodem geologů, kterým jeden z chlapců vezme kompas. Dlouho a těžce bojuje se svým svědomím, než konečně přemůže stud a přizná se ke krádeži. Na pozadí příběhu je vylíčen boj kulaků s pokrokovými lidmi osady, změna zapadlého kraje v důležitou průmyslovou oblast a povznesení životní úrovně i vlasteneckého uvědomění obyvatel v ruchu usilovné práce na vybudování socialismu.

Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení