Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3151651 obálek a 950616 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Světlo na konci tunelu :úvahy o životě a umírání

Autor: Kübler-Ross Elisabeth
Rok: 2012
ISBN: 9788074621451
ISBN: 9788075652973
NKP-CNB: cnb002405072
OCLC Number: (OCoLC)817050258
OCLC Number: (ocolc)817050258
OKCZID: 111502083
Vydání: 1. vyd.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
KÜBLER-ROSS, Elisabeth. Světlo na konci tunelu: úvahy o životě a umírání. 1. vyd. Brno: Jota, 2012. ISBN 978-80-7462-145-1.

Hodnocení: 4.7 / 5 (67 hlasů)


Anotace

Zasvěcený pohled na zásadní otázky lidského života a umírání od jedné z nejvýznamnějších psychiatriček na světě. Kniha Světlo na konci tunelu vychází z přednášek Elisabeth Kübler-Rossové o žití a umírání a nabízí čtenářům jedinečnou příležitost seznámit se s autorčinými názory, prací i životem. Deník The New York Times kdysi napsal, že doktorka Kübler-Rossová vyhlásila "válku popírání smrti v Americe". V této knize s otevřeností, soucitem a moudrostí, které nabyla během desítek let cíleného kontaktu s umírajícími, vypráví o své práci s terminálně nemocnými dětmi, svých názorech na prožitky blízké smrti (near-death experiences), vlastních mystických zážitcích a o celé řadě dalších podnětných témat. Doktorka Kübler-Rossová předává poznání, k němuž ji kontakt s umírajícími lidmi přivedl, a vybízí každého - i toho, kdo je třeba teprve uprostřed své životní pouti -, aby se snažil uvést do pořádku všechny "nedořešené záležitosti" svého života, a dokázal tak jednou s daleko větším klidem, moudrostí a pochopením čelit vlastnímu odchodu z vezdejšího světa. Knihu Světlo na konci tunelu uzavírá Dopis dítěti s rakovinou, dojemné, ilustracemi doprovázené psaní, které autorka vytvořila pro malého chlapce jménem Dougy, aby mu pomohla v přemýšlení o životě a smrti.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení