Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3194475 obálek a 966788 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: David Petr
Rok: 2012
ISBN: 9788024237459
NKP-CNB: cnb002396366
OCLC Number: (OCoLC)820694072
OCLC Number: (ocolc)820694072
OKCZID: 111609958
Vydání: Vyd. 1.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
DAVID, Petr. Dějiny hradů a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Vyd. 1. Praha: Knižní klub, 2012. 432 s.
Hodnocení:
4.4 / 5
(28 hlasů)
Hrady patří k nejvýmluvnějším svědkům naší minulosti a tvoří nepřehlédnutelnou součást české krajiny. Některé jsou oblíbenými cíly zástupů turistů, jiné slouží hospodářským účelům, další se již stovky let rozpadají v malebné zříceniny. Výpravná publikace Dějiny hradů, hrádků a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku je podrobnou encyklopedií našich hradů, která sleduje jejich vývoj od románských staveb po romantické pseudohrady 19. století. Zaujmou i speciální kapitoly o životě na hradech a tvrzích, dobývání hradů či právu útrpném. Fundované texty doplňují stovky fotografií a nákresů, i různé zajímavosti a lokální pověsti.
Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz