Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2612287 obálek a 777840 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Náčrt historického obrazu pokroků lidského ducha: dodatek: ukázka ze stati Úvahy o otroctví černochůAutor: Condorcet, Jean Antoine Nicolas de
Rok: 1968
NKP-CNB: cnb000423203
OKCZID: 112501358

Citace (dle ČSN ISO 690):
CONDORCET, Jean Antoine Nicolas de. Náčrt historického obrazu pokroků lidského ducha: dodatek: ukázka ze stati Úvahy o otroctví černochů. Překlad Ivan SVITÁK. Vydání 1. Praha: Academia nakladatelství Československé akademie věd, 1968. 219 stran. Filosofická knihovna.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Autor, poslední z řady francouzských osvícenských filosofů, politický ekonom a politik, navazoval v noetice na Condillaca a pojetí pokroku na Turgota. V této své knize sledoval, jak se pokrok pojatý jako postupné překonávání předsudků lepším poznáním vyvíjel v průběhu dějin. Kritériem periodizace nejsou politické a náboženské události, ale intelektuální výboje, technické vynálezy a institucionální změny.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)