Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3152128 obálek a 950683 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Svět jako vůle a představa

Autor: Schopenhauer, Arthur a Váňa, Milan
ISBN: 9788090191648
NKP-CNB: cnb000767852
OCLC Number: (OCoLC)43260123
OCLC Number: (ocolc)43260123
OKCZID: 112927103

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
SCHOPENHAUER, Arthur. Svět jako vůle a představa. Překlad Milan VÁŇA. Pelhřimov: Nová tiskárna, 1997-1998. 2 sv. (432; 479 s.).

Hodnocení: 4.4 / 5 (107 hlasů)

Digitální objekty


Anotace

Lidská bytost není schopna poznat pravou podstatu světa, neboť je skrytá a poznání nepřístupná - subjekt pojímá svět jako pouhou představu. Skrytou metafyzickou podstatu světa zosobňuje temná a absurdní vůle k životu, která zprostředkovává přístup k vlastnímu já. Člověk se může osvobodit od negativních životních pocitů (tj. starosti) zavrhnutím vůle k životu kontemplací platónských idejí v umění či asketickým popřením vlastní osobnosti, končícím v nicotě. Základní dílo jednoho z nejvýznamějších představitelů filozofie vůle.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení