Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2672210 obálek a 807248 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bráchova botaISBN: 9788075535207
NKP-CNB: cnb002986770
OKCZID: 127884697

Citace (dle ČSN ISO 690):
KOUBOVÁ, Evelína. Bráchova bota. Ilustrovala Radka KIELBERGEROVÁ. V Praze: Triton, 2018. 68 stran. Laskavé čtení.

Hodnocení: 3.9 / 5 (8 hlasů)


Anotace

 

Břéťovi se stýská po starším bráchovi, který studuje v Americe. Naštěstí ale najde v garáži starou botu a v ní pavouka Jeronýma, který má odpověď na každou otázku. Knížka vyšla v rámci projektu “Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka.”Břéťa ještě ani nechodil do školky, když jeho starší bratr odjel studovat do Ameriky. Teď už půjde Břéťa pomalu do školy a po bráškovi se mu stýská čím dál tím víc. Jednoho dne ho maminka pošle s velkým zavařovacím hrncem do garáže. Břéťovi se sice ani trochu nechce, protože nerad nosí velký těžký hrnec a navíc se v garáži bojí, ale mamince se neodmlouvá. Když se ale marně snaží nacpat hrnec na polici, všimne si, že mu v tom brání stará teniska. Břéťa chce zjistit, komu asi tak patří a při té příležitosti ho vyleká velký pavouk, který se v ní usídlil. Nezvaný osminohý host, ale není jen tak ledajaký pavouk, je to Jeroným, mluvící pavouk, který je možná trochu popleta, ale umí odpovědět na každou otázku a navíc dobře zná Břéťova bratra, protože přece žije v jeho tenisce.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)