Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2447460 obálek a 684622 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Třetí odboj v didaktické perspektivě : dějiny v diskuzi

Autor: Jaroslav Pinkas
Rok: 2020
ISBN: 9788087912966
NKP-CNB: bod003-006467237
OKCZID: 128377538

Citace (dle ČSN ISO 690):
PINKAS, Jaroslav, ed. Třetí odboj v didaktické perspektivě: dějiny v diskuzi. Vydání první. Praha: Ústav pro studium totalitních režimů :, NLN, 2020. 222 stran. Po válce.


Anotace

 

Odboj a odpor proti komunistickému režimu patří mezi málo probádaná historická témata. Probíhající odbornou diskuzi mnohdy ovlivňují prudké společenské a politické spory o jeho povahu. Čtenáři v knize najdou přehled konceptů odboje a informace o stavu základního výzkumu. Teorii doplňují tři překladové studie, které přibližují soudobé uvažování o rezistenci a výuce kontroverzních témat. Jádro knihy pak tvoří čtyři kapitoly o konkrétních případech, jež ilustrují rozdílnost forem a motivací k protikomunistickému odboji. Historický výklad je doplněn didaktickými úvahami o principech historického myšlení a dobré výuky dějepisu. Kniha má pomoci učitelům na základních a středních školách s výukou komplikovaného tématu, je ale určena i všem dalším zájemcům o tuto problematiku.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUPřidat komentář a hodnocení

Od: (3.237.16...)
 
 
 

Seznam literatury