Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2389309 obálek a 595626 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Sestry z Osvětimi : pravdivý příběh rodiny, která poskytovala úkryt židovským uprchlíkům v samém srdci nacistického území

Autor: Roxane van Iperen, Jitka Ondryášová
Rok: 2021
ISBN: 9788024271972
NKP-CNB: cnb003275758
OKCZID: 128537079

Citace (dle ČSN ISO 690):
IPEREN, Roxane van. Sestry z Osvětimi: pravdivý příběh rodiny, která poskytovala úkryt židovským uprchlíkům v samém srdci nacistického území. Překlad Jitka ONDRYÁŠOVÁ. Vydání první. Praha: Euromedia Group, 2021. 376 stran.


Anotace

 

Literární zpracování odbojové činnosti nizozemských sester Janny a Lien Brilleslijperových, které během druhé světové války poskytovaly úkryt Židům, dokud nebyly odsunuty do tábora v Osvětimi. Hlavními aktéry příběhu, založeného na skutečných historických událostech, jsou dvě mladé židovské sestry Janny a Lien, které za druhé světové války žily ve vile ‘t Hooge Nest v nizozemské oblasti Het Gooi. Navzdory tomu, že byly samy v ohrožení, poskytovaly úkryt dalším Židům. Desítky uprchlíků tak žily nepříteli přímo před nosem. V komunitě panovalo přesvědčení, že válka brzy skončí, přesto byly sestry nakonec prozrazeny a odsunuty do Osvětimi. Zde se jejich příběh prolnul s rodinou Anny Frankové. Janny a Lien Brilleslijperovy i Anna a Margot Frankovy se snaží přežít, podaří se to však jen prvním dvěma.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.170...)