Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2415480 obálek a 661394 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Najdorf : o zmizelé vsi na jižní hranici

Autor: František Nepraš
ISBN: 9788088030560
OKCZID: 128554563

Citace (dle ČSN ISO 690):
NEPRAŠ, František. Najdorf: o zmizelé vsi na jižní hranici. Vydání první. České Budějovice: Bohumír Němec - Veduta, 2021. 280 stran.

Hodnocení: 5.0 / 5 (3 hlasů)


Anotace

 

Vitorazsko. Zapadlý kout jižních Čech s řadou temných míst a zaniklých obcí. Dějiště událostí, jež měly být raději zapomenuty. Jenže nebyly. Celá desetiletí přežívaly v myslích a srdcích lidí, kteří byli jejich hybateli či svědky, a zanechaly řadu otazníků. Tato kniha je příkladem takového otazníku. Dokáže syn splnit otci jeho poslední přání před smrtí? Podaří se mu rozkrýt okolnosti tragických krvavých událostí roku 1945, jež krutě a osudně zasáhly do života obyvatel Vitorazska včetně dnes již bývalé pohraniční vesnice Najdorf, otcova rodiště? Dokáže z otce sejmout břemeno pocitu viny a dluhu k mladé dívce? Uneseni v čase o bezmála 80 let zpátky jsme svědky živého obrazu Najdorfu, sdílíme pohnutky jeho tehdejších obyvatel i jejich nelehké životní podmínky. Vnímáme celý jejich osud. Samotný Najdorf nakonec zmizel. Zůstala jen krajina s němými svědky oněch událostí, opuštěná myslivna, kříž… A tato kniha.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (18.206.76...)