Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2459923 obálek a 691002 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Korespondence T.G. Masaryk - Velká Británie

Autor: Tomáš Garrigue Masaryk, Dagmar Hájková, Svatopluk Herc, Jitka Jindřišková
ISBN: 9788088304500
NKP-CNB: cnb003314758
OKCZID: 128556317

Citace (dle ČSN ISO 690):
MASARYK, Tomáš Garrigue, HÁJKOVÁ, Dagmar, ed., HERC, Svatopluk, ed. a JINDŘIŠKOVÁ, Jitka, ed. Korespondence T.G. Masaryk - Velká Británie. První vydání. Praha: Masarykův ústav a Archiv AV ČR, v.v.i., 2020-. ^^^svazků.

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Edice z velké části dosud nepublikovaných dopisů osvětluje vztahy filozofa a politika T. G. Masaryka se světem britského impéria. Anglosaská kultura a věda ho zajímaly už jako studenta. Postupně si v této oblasti vytvářel síť, především akademických a žurnalistických kontaktů. Zapojením do jihoslovanských afér let 1908-1910 si získal mezinárodní renomé a seznámil se s anglickým novinářem H. W. Steedem a skotským historikem R. W. Setonem-Watsonem. Právě oni posléze napomohli uskutečnění programu rozbití Rakouska-Uherska a ulehčili Masarykovi život za první světové války v londýnském exilu. Z korespondence se dále například dozvídáme, jak došlo k Masarykovu univerzitnímu angažmá na King´s College, o potížích s policií kvůli srbskému pasu či o poměrech v české krajanské komunitě.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.92.28...)