Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2552854 obálek a 741542 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dějiny UkrajinyAutor: Jan Rychlík, Bohdan Zilynskyj, Paul R. Magocsi
ISBN: 9788074228490
OKCZID: 128794506

Citace (dle ČSN ISO 690):
RYCHLÍK, Jan. Dějiny Ukrajiny. Druhé vydání. Praha: NLN, 2022. 527 stran. Dějiny států.


Anotace

 

Přehled ukrajinských politických dějin od nejstarších dob do současnosti.Práce se zaměřuje na dobu před příchodem Slovanů, existenci Kyjevské Rusi, mongolské nájezdy, ovládnutí velké části Ukrajiny polsko-litevským státem, povstání Bohdana Chmelnyckého a vznik hetmanského státu, rozdělení ukrajinského území mezi Rusko a Rakousko, postavení Ukrajinců v obou těchto zemích, dějiny Ukrajiny v dobách první světové války, v meziválečném období, v průběhu druhé světové války, po druhé světové válce a na období od vzniku nezávislé Ukrajiny roku 1991 až do současné doby. Pozornost je rovněž věnována vývoji česko-ukrajinských vztahů.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)
 
 
 

Seznam literatury