Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2550019 obálek a 740532 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Lepší polovička : proč jsou ženy geneticky silnějšíAutor: Sharon Moalem, Petra Martínková
ISBN: 9788076622968
OKCZID: 128803050

Citace (dle ČSN ISO 690):
MOALEM, Sharon. Lepší polovička: proč jsou ženy geneticky silnější. Překlad Petra MARTÍNKOVÁ. Vydání první. Praha: Kniha Zlin, 2022. 294 stran. Tema, 40.


Anotace

 

Kniha uznávaného lékaře a vědce boří mýtus o takzvaném slabším pohlaví.Ženy žijí déle než muži. Mají silnější imunitní systém. Dokážou se lépe vypořádat s nádorovým onemocněním i s hladem a vidí svět v širším barevném spektru. Ve všech fázích života si zkrátka vedou lépe než muži. Čím to je? A proč se nám vštěpuje opak? Oceňovaný lékař a vědec hledal odpovědi na tyto otázky a zjistil, že důvod tkví v naší genetické výbavě. Dva chromozomy X poskytují ženám v boji o přežití značnou výhodu.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)