Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631722 obálek a 789007 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Proces s Oscarem Wildem : kompletní záznamAutor: Merlin Holland, Dina Podzimková
ISBN: 9788075934079
OKCZID: 128850518

Citace (dle ČSN ISO 690):
HOLLAND, Merlin. Proces s Oscarem Wildem: kompletní záznam. Překlad Dina PODZIMKOVÁ. Vydání první. Praha: Beta, 2022. 414 stran.


Anotace

 

Zápisy ze soudního procesu, ve kterém roku 1895 irský spisovatel Oscar Wilde zažaloval markýze z Queensberry pro urážku na cti.Nešťastným soudním procesem vyvrcholila milostná aféra mezi spisovatelem Oscarem Wildem a lordem Alfredem Douglasem, synem markýze z Queensberry. Poté, co se podrobnosti o jejich vztahu dostaly na veřejnost, započal strmý společenský pád irského literáta, který skončil jeho odsouzením a dvouletým vězněním. Zápisy ze soudního procesu publikoval a vysvětlujícím úvodem opatřil Merlin Holland, vnuk Oscara Wilda a spisovatel, který se osudy svého dědečka intenzivně zabýval.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)