Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2701025 obálek a 826051 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Posláni na sever : Češi na nucené práci v NorskuAutor: Vendula Hingarová, Zdenko Maršálek
ISBN: 9788074655371
NKP-CNB: cnb003464584
OKCZID: 128899322

Citace (dle ČSN ISO 690):
HINGAROVÁ, Vendula. Posláni na sever: Češi na nucené práci v Norsku. Vydání první. Červený Kostelec: Pavel Mervart, 2022. 261 stran.


Anotace

 

Téměř dva tisíce Čechů se během druhé světové války ocitly v Norsku, kam je proti jejich vůli poslali nacisté v rámci takzvaného nuceného pracovního nasazení. Na severu Evropy zažili nacistickou zvůli, těžkou práci v tvrdých arktických podmínkách, odloučení od rodiny, ale také uchvácení krásou skandinávské přírody a setkání s přátelskými a nápomocnými místními obyvateli. Jejich zkušenosti se v mnoha ohledech velmi lišily od ostatních nuceně nasazených českých dělníků pracujících v Německu nebo v okupovaném pohraničí. Po válce si říkali „Noráci“ a až do vysokého věku scházeli, aby společně vzpomínali na tuto drobnou, ale pozoruhodnou kapitolu českých, ale i norských dějin druhé světové války.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)
 
 
 

Seznam literatury