Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2701025 obálek a 826051 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Malý Berlín ve Velké Praze : pražská meziválečná architektura německy mluvících architektů = Klein-Berlin in Groß-Prag : die Prager Architektur deutschsprachiger Architekten in der ZwischenkriegszeitAutor: Lenka Kerdová, Anna Ohlídalová
ISBN: 9788074671630
NKP-CNB: cnb003501662
OKCZID: 128955304

Citace (dle ČSN ISO 690):
KERDOVÁ, Lenka. Malý Berlín ve Velké Praze: pražská meziválečná architektura německy mluvících architektů = Klein-Berlin in Groß-Prag : die Prager Architektur deutschsprachiger Architekten in der Zwischenkriegszeit. Překlad Anna OHLÍDALOVÁ. Vydání první. [Řevnice]: Arbor vitae societas, 2022. 277 stran.


Anotace

 

Kniha se věnuje dílu německy mluvících architektů, kteří působili v meziválečném období v Praze.Autorka se zabývá nejen architekty a jejich díly, ale hledá i společné či odlišné prvky v jejich tvorbě, srovnává ji s tehdejšími českými architekty a zařazuje ji do kontextu meziválečné středoevropské architektury. Publikace je bilingvní (čeština a němčina) a obsahuje mnoho černobílých fotografií a plánů.

Zdroj anotace: NKPPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)