Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2701025 obálek a 826051 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Oskar Kokoschka : umělec stoletíAutor: Rüdiger Görner, Vladimír Čadský, Radek Malý
ISBN: 9788020032843
OKCZID: 128956657

Citace (dle ČSN ISO 690):
GÖRNER, Rüdiger. Oskar Kokoschka: umělec století. Překlad Vladimír ČADSKÝ. Vydání první. Praha: Academia, 2023. 355 stran.


Anotace

 

Životopis rakouského malíře, grafika a ilustrátora Oskara Kokoschky.Autor sleduje jeho životní a uměleckou dráhu od skromných začátků ve Vídni po postavení mezinárodně uznávaného umělce. Všímá si rovněž jeho politických postojů a nemalou pozornost věnuje i jeho pražskému pobytu, během něhož portrétoval prezidenta Masaryka a poznal svou životní družku. Jako přesvědčený antifašista Kokoschka za války emigroval do Anglie a po válce žil převážně ve Švýcarsku. Kromě geneze jeho výtvarného díla si autor všímá i Kokoschkova neméně významného literárního a dramatického díla.

Zdroj anotace: NKPPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)