Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150225 obálek a 950558 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Madridský kód

Autor: Václav Miko
Rok: 2015
EAN: 9990001556501
ISBN: 9788074821950
OKCZID: 129049135


Anotace

Ubíral by se svět stejným směrem, pokud by byl vynalezen lék na rakovinu? Lidstvo mělo možnost několikrát zaregistrovat, že tu a tam se možná objevil lék na nemoc, jež decimuje lidstvo již od nepaměti. Nikdy však zatím ten zázrak nových technologií civilizace nespatřila, nebo alespoň publikum, které nespadá do kategorie vyvolených. Na veřejnost vyplouvaly zatím jen kusé informace o nadějných plánech. Naopak mnohé, ne-li všechny výzkumy zabývající se touto oblastí byly a jsou nadále zahaleny tajemstvím. Očividně citlivé téma nejen ekonomické, ale i politické. Jaké by byly důsledky takového vynálezu? Zdravotnický systém by ve světě mohl zcela určitě zkolabovat. Vždyť státní příjem ze zdravotního průmyslu každé země dnes tvoří významnou část hrubého domácího produktu. Tisíce nezaměstnaných v onkologických zařízeních – to by byla pouze jedna ztráta z mnohočetného soukolí zdravotnické soustavy. Paradoxní, pomyslíme-li na skutečnost, že by lidstvo mělo v rukou instrument na zmírnění bolesti, a především prodloužení lidského života. Nedozírné následky by to mělo i pro řadu farmaceutických společností. Moc těchto korporací vešla ve známost pod pojmem „farmaceutická mafie“. Tento příběh se jedné takové společností přímo dotýká. Mladý španělský vědec Luis Sánchez, jenž v Madridu učinil v roce 2004 unikátní objev, pro jednu farmaceutickou společnost nepřímo pracoval. S pomocí unikátní zobrazovací techniky na poli molekulární biologie vyvinul enzym, který likvidoval pouze rakovinné buňky. Následným vírem událostí se prolíná zrada kolegů, zmatek v biologickém ústavu a snad i náhoda teroristického útoku, jenž v tom období otřásl Madridem.


Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení