Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2918734 obálek a 883945 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Stella MarisAutor: Cormac McCarthy, Ladislav Nagy
Rok: 2024
ISBN: 9788025743690
OKCZID: 129234677


Anotace

 

Druhá kniha románu, jímž se rozloučil proslulý americký autor, navazuje na titul Pasažér a přivádí na scénu psychicky destabilizovanou sestru jeho hlavního hrdiny.Po šestnácti letech od vydání bestselleru Cesta se doyen americké literatury vrací na scénu s novým románovým diptychem. Jeho první část, Pasažér, pojednává o peripetiích záchranáře Bobbyho Westerna, zatímco druhá, Stella Maris, je věnována jeho sestře Alicii, doktorandce matematiky na Chicagské univerzitě. Ta se znenadání objeví v nemocnici ve Wisconsinu se čtyřiceti tisíci dolary v igelitové tašce. Záhy se ukáže, že trpí paranoidní schizofrenií a že možná v její mentální nestabilitě hraje určitou roli její bratr Bobby, o němž za žádnou cenu nechce mluvit. Reálný svět, zejména vzpomínky na dětství, se prolíná s přeludy, premisami a závěry fyziky a filosofie. Příběh, vyprávěný prostřednictvím záznamů z terapeutických sezení, je dovětkem k románu Pasažér a zároveň meditací o pojmech jako Bůh, pravda, zkušenost a lidská existence.

Zdroj anotace: NK ČRDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)