Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3143412 obálek a 948809 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

K svobodě je dlouhé putování : život Českobratrské církve evangelické v letech 1968-1989

Autor: Michael Pfann, Jonáš Plischke
Rok: 2024
ISBN: 9788024654454
OKCZID: 129238506

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

Monografie na základě rozhovorů s tehdejšími faráři a rozsáhlého bádání v archivech popisuje různé strategie, jimiž si tehdejší církev, po osvobodivých 60. letech násilně utlumená, ostrakizovaná, pokoušela uchovat svobodného ducha.Aniž by hodnotila politicko-občanské angažmá jednotlivců, přeceňovala rozkol mezi oficiální linií a disentujícími vrstvami, nebo upřednostňovala perspektivu zaměřenou na duchovní život církve a jejích členů, snaží se podat diferencovaný pohled na dynamiku vztahů v celém společenství, se zvláštním zřetelem k motivu solidarity.

Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení