Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150393 obálek a 950589 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: René Goscinny, Albert Uderzo, Edda Němcová, Kateřina Vinšová, René Goscinny, René Goscinny, René Goscinny, René Goscinny
Rok: 2024
ISBN: 9788025259528
NKP-CNB: cnb003627773
OKCZID: 129334886
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Hodnocení:
4.8 / 5
(127 hlasů)
Pokračování souborného vydání komiksových příběhů ze svérázné galské vesnice se známými hrdiny. Silným dobráckým Obelixem a chytrým mrštným Asterixem.V prvním příběhu se Obelix trošku nudí. Římané už dlouho neútočili, že by se jich snad Galové nějak dotkli?! Tentokrát však budou nepřátelé vychytralí! Začnou kolem vesnice stavět palisádu, aby se na Galy tak nějak zapomnělo. V dalším příběhu Asterix a Kleopatra se naši přátelé setkají s touto egyptskou královnou. Budou pomáhat při stavbě jejího paláce. Ve třetím příběhu Souboj náčelníků dojde k roztržce mezi galskými zastánci římské kultury a nepoddajnými Galy. Samozřejmě se do toho zapletou i Římané. V posledním příběhu vytáhl Julius Caesar na Británii s celým svým loďstvem a armádou. I když Britové byli hodně podobni Galům, měli jeden zvláštní zvyk, který jim rozvracel vojenskou morálku. Každý den o páté totiž všeho nechali a šli popít šálek čaje. Caesar toho samozřejmě využil a Brity si podrobil. Ale jedna vesnice však přece jen odolává a volá na pomoc Asterixe.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze