Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3220166 obálek a 981555 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Karel Holub
Rok: 2025
ISBN: 9788090873537
OKCZID: 129470011
Zbavme se už jednou provždy klišé, podle kterého byl Casanova jen šarmantním dobyvatelem ženských srdcí. Giacomo Casanova byl především literátem a filozofem, ale také špionem, matematikem nebo hudebníkem, a především mimořádně nadaným pozorovatelem. Tento výjimečný muž prožil v Čechách velkou část života. Dlouhé měsíce trávil v Praze, kde tiskl svá literární díla, navštěvoval šlechtické salony, účastnil se korunovace českého krále Leopolda II. a zřejmě také zasahoval do příprav premiéry slavné Mozartovy opery Don Giovanni. Casanova poznal rokokovou a raně klasicistní Prahu druhé poloviny 18. století. Prahu, která milovala vynikající hudbu a divadlo, takže se stala přední kulturní metropolí Evropy. O tom všem, o životě slavného Benátčana i Praze jeho doby, je tato kniha rámovaná bohatým brazovým materiálem.