Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3164761 obálek a 953780 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Vlado Matuška
Rok: 2025
ISBN: 9788074764042
NKP-CNB: cnb003735350
OKCZID: 129754746
Kniha, kterou držíte, je jako obraz, jehož rámem je sarkasmus prostupující celým dílem. V malbě najdete neperspektivní linku z dějin lidstva. Jako by se neustále táhla na vzdáleném horizontu a nebylo možné se k ní přiblížit, natož ji překročit. Plochá malba se drží uznávané historie, aby se zničehonic závratně zvrhla v čirou fantazii, kterou uvidíte leda u svobodného blázna (nebo na sociálních sítích). S postavami si ovšem píšící ruka neví rady. Chtěla by tvořit nové, ale žádné nenachází, a tak se už tisíce let rodí stále tytéž. Figury se v epochách snaží, aby svět posouvaly k radostným zítřkům. Jestli uspějí? Dojde lopotná snaha pokroku? To vám prozradí až kapitoly v knize. Ale nebojte se! Na každý pád jeden užitek.