Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875103 obálek a 865905 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Praktická urologie u nemocných v dialyzační léčbě, před a po transplantaci ledvinyAutor: Navrátil, Pavel
Rok: 2005
ISBN: 9788086703138
NKP-CNB: cnb001648492
OCLC Number: (OCoLC)85527645
OKCZID: 110287483
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
NAVRÁTIL, Pavel. Praktická urologie u nemocných v dialyzační léčbě, před a po transplantaci ledviny. 1. vyd. Hradec Králové: Olga Čermáková, 2005, 199 s. ISBN 80-86703-13-4.


Anotace

 

Kniha je určena všem zdravotníkům, kteří se zabývají péčí o pacienty s ledvinnou nedostatečností, podílejí se na přípravě pacientů k zařazení do listiny čekatelů a starají se o pacienty po transplantaci ledviny. Je napsána urologem a je o urologických onemocněních, která ledvinnou nedostatečnost mohou vyvolat, která se mohou objevit souběžně s nefrologickým onemocněním a se kterými se můžeme setkávat před, při a po transplantaci ledviny. Samostatnou kapitolu tvoří pacienti, jejichž urologická onemocnění ledvinnou nedostatečnost způsobila. Bez dořešení urologického onemocnění před další léčbou, včetně hemodialýzy, nebo dokonce transplantací, jde o onemocnění nebezpečná pro život a funkci transplantátu. Ne vždy jsou tito pacienti s těmito onemocněními včas a přesně rozpoznáni a také léčeni. V ČR je Urologická klinika FN a LFUK v Hradci Králové jedinou urologií, při které transplantační centrum existuje. Ostatní centra jsou při jiných chirurgických oborech a pozici centra specializovaného jen na transplantace zaujímá IKEM Praha. Kniha uvádí problémy průběžně řešené, většina z nich byla přednášena na úrovni české, nebo i evropské urologie a transplantologie. Základem sdělení jsou poznatky získané na urologické klinice v Hradci Králové, což je pracoviště, které uskutečnilo 23. listopadu 1961 první transplantaci ledviny na území Československé republiky.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Srovname.cz
Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)