Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2157946 obálek a 530605 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Nadechnout se

Autor: Orwell, George
Rok: 2003
ISBN: 9788020711366
NKP-CNB: cnb001241167
OCLC Number: (OCoLC)53262884
OKCZID: 110007862
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ORWELL, George. Nadechnout se. Vyd. 1. Praha: Odeon, 2003. 221 s.
Zdroj:


Digitální objekty

Národní knihovna České republiky
Česká Digitální knihovnaDalší vydání
Anotace

 

Orwellův méně známý román z roku 1939, v češtině vydávaný vůbec poprvé, zachycuje život v Anglii před druhou světovou válkou očima pojišťovacího agenta, George Bowlinga. Jde o průměrného obyvatele středoanglického předměstí s průměrným platem a nadprůměrnou váhou - má přezdívku Tlusťoch. Byť je navenek typickým příkladem příslušníka středního stavu, se společenskou realitou se nedokáže vyrovnat. Také se zcela míjí se světem manželky Hildy a svých dvou dětí. Banální příhoda z ulice nasměruje jeho myšlenky do zapomenutého dětství, starého "nezkaženého" světa klukovských radovánek, a nakonec v sobě nachází dost odvahy na to, aby svůj útěk do rodného kraje zrealizoval. Namísto krajiny dětství však nachází neznámé průmyslové město, které je mu naprosto cizí. Zpět k rodině jej přivede fingovaná zpráva o manželčině nemoci. Strach z blížící se války a hlavně toho, co přijde po ní - uniformní společnost, kde bude jakákoliv odchylka od normálu krutě trestána - je v podstatě leitmotivem knihy, která je zároveň prošpikována řadou vtipných, ironických komentářů. George Orwell, celosvětově proslulý svými antiutopiemi 1984 a Farma zvířat, i v tomto pozoruhodném a stále aktuálním díle předvídal, kam směřuje moderní svět a jakou má civilizace šanci na přežití.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (34.204.176...)