Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2181378 obálek a 541666 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Islám

Autor: Lunde, Paul
Rok: 2004
ISBN: 9788024210933
NKP-CNB: cnb001283385
OCLC Number: (OCoLC)85087637
OKCZID: 110024479
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
LUNDE, Paul. Islám. Vyd. 1. V Praze: Knižní klub, 2004. 192 s.
Zdroj:

Hodnocení: 4.0 / 5 (1 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Islám je druhé největší a nejrychleji se rozvíjející světové náboženství, a také nejčastěji špatně chápané. Kniha, kterou máte v ruce, nabízí poučené uvedení do této myšlenkově bohaté, ale i spletité víry. Vliv islámu - Tato obsažná studie sleduje vývoj islámu na Středním východě od raného 7. století a jeho následující vliv na světové dějiny., rychle se rozšiřoval z Asie do Afriky i Evropy. Pozoruhodný fotografický doprovod představuje kulturu muslimů v celosvětovém měřítku a přináší bohaté a vytříbené ukázky islámského umění, literatury, architektury, filozofie a vědy. Posvátné zvyky - Základy veškeré víry spočívají v odkazu, jenž muslimům zprostředkoval prorok Muhammad, a jež jsou zaznamenány v posvátné knize muslimů, v Koránu. Právě dodržování a praktikování víry, pěti pilířů Islámu a muslimského kalendáře nejlépe osvětluje rozdíly mezi původní vírou, Sunnitskými a Šiítskými tradicemi a moderními reformami. Islám dnes - Detailní mapy a erudovaný text podávají souhrnné zhodnocení současného islámského světa a důkladný ekonomický a politický přehled 44 zemí, v nichž je Islám nejvlivnější vírou.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
1. Podzemní antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.235.107...)