Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2243307 obálek a 564180 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Radosti zahradníka

Autor: Hesse, Hermann
Rok: 2012
ISBN: 9788025706442
NKP-CNB: cnb002362392
OCLC Number: (OCoLC)823820637
OKCZID: 111442883

Citace (dle ČSN ISO 690):
HESSE, Hermann a MICHELS, Volker, ed. Radosti zahradníka: úvahy, povídky a básně s akvarely a kresbami Hermanna Hesseho. Překlad Eva PÁTKOVÁ, překlad Vratislav SLEZÁK, překlad Vladimír TOMEŠ. Vyd. souboru 1. Praha: Argo, 2012. 233 s.

Hodnocení: 4.8 / 5 (2 hlasů)


Anotace

 

Formálně velmi pestrá sbírka obsahuje úryvky z deníků, dopisy, drobná zamyšlení, reflexivní povídku Dům snů i pohádkový příběh Kosatec, přírodně lyrické verše i báseň Hodiny v zahradě, psanou hexametrem. Časově texty reprezentují celé autorovo předválečné období. Textovou část pak doplňují Hesseho perokresby a akvarely. Všechny texty i obrazy sjednocuje jediné téma - zahrada, která byla autorovi radostí ve šťastnějších dobách i útěchou v těch těžších. Práce v zahradě, soužití s jejími přírodními cykly, s tím související ztišení a klidná pravidelnost - to vše inspirovalo romantického a humanistického autora k řadě lyrických reflexí i kontemplativních úvah. Českému čtenáři se nabízí paralela se Zahradníkovým rokem Karla Čapka: Hesseho pojetí je o poznání vážnější, filosofičtější či poetičtější, celkově jde ale o dílo velmi podobného vyznění - upřímná pocta přírodě, reprezentované svým malým výsekem v podobě zahrádky, psaná s lehkým úsměvem i hlubokou pokorou.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Zboží.cz
Můj antikvariát
1. Podzemní antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.216.79...)