Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2476998 obálek a 698676 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Slovník francouzsky píšících spisovatelů: Francie, Belgie, Lucembursko, Švýcarsko, Kanada, Maghreb a severní Afrika, "Černá" Afrika, Libanon, Oblast Indického a Tichého oceánuAutor: Fryčer, Jaroslav a Doležalová, Pavla
Rok: 2002
ISBN: 9788072771301
NKP-CNB: cnb001188800
OCLC Number: (OCoLC)53270543
OKCZID: 110277013
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
Slovník francouzsky píšících spisovatelů: Francie, Belgie, Lucembursko, Švýcarsko, Kanada, Maghreb a severní Afrika, "Černá" Afrika, Libanon, Oblast Indického a Tichého oceánu. 1. vyd. Praha: Libri, 2002. 759 s.

Hodnocení: 3.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

Kromě spisovatelů Francie, Belgie, Lucemburska, Švýcarska a Kanady jsou zde uváděni i autoři většiny bývalých francouzských kolonií v Africe (Bénin, Čad, Kamerun, Malgašská republika, Mali, Pobřeží slonoviny, Senegal), také země tzv. Maghrebu (Alžírsko, Maroko, Tunisko). Zařazeni jsou i libanonští autoři. Úvodní studie se věnuje stručné charakteristice každé z národních literatur. Hesla slovníku uvádějí základní životopisné údaje, velmi stručnou charakteristiku díla, bibliografii a samozřejmě i správnou výslovnost jmen. Jako samostatná hesla zde nalezneme i několik stěžejních anonymních děl těchto literatur. Slovník obsahuje také seznam spisovatelů řazený podle národních a regionálních literatur a seznam správné výslovnosti křestních jmen. Z klasických oblastí současné frankofonie není ve slovníku zastoupena pouze francouzsky psaná literatura karibské oblasti (Haiti a Antil).

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
1. Podzemní antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.87.33...)