Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2170693 obálek a 536240 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

![CDATA[Cizinec v cizí zemi ]]

Rok: 1994
ISBN: 9788085782172
OKCZID: 110509219

Hodnocení: 4.5 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Výprava na Mars přiveze zpět Mika Smitha, potomka kosmonautů z předešlé expedice, kterého vychovávali Marťani. Sledujeme, jak se Mike postupně učí žít mezi lidmi. Pomáhají mu při tom především zdravotní sestra, novinář a spisovatel, kteří ho unesou z vládní nemocnice a tím mu zachrání život. Jeho způsob myšlení a jednání je ovlivněn marťanskou výchovou. Dokáže rozeznat dobro od zla a jeho jednání je ovlivněno láskou k bližním a zejména k jeho přátelům, s nimiž je spojen sdílením vody. Zakládá nové společenství, které funguje jako náboženská sekta, a snaží se ovlivnit život na zemi a naučit lidi lásce, vyvolá však jenom jejich nenávist a násilí. V jeho učení pokračují jeho přátele a stoupenci.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Antikvarium s.r.o.


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (18.232.184...)