Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3159878 obálek a 951699 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Lidé, kdy už procitneme--?

Autor: Petr Evžen Josef
Rok: 2012
ISBN: 9788086546827
NKP-CNB: cnb002375579
OCLC Number: (OCoLC)806200480
OCLC Number: (ocolc)806200480
OKCZID: 111404112
Vydání: 1. vyd.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
PETR, Evžen Josef. Lidé, kdy už procitneme--?. 1. vyd. Ilustroval Alexandra HEJLOVÁ. Praha: Pragoline, 2012, 54 s. ISBN 978-80-86546-82-7.

Hodnocení: 1.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

Titulní otázka dává autorovi příležitost, aby se svými verši, jež mají mnohdy charakter spíše esejistického pojednání, vyjádřil nejen k vnitropolitické situaci, ale i ke stavu celé globalizované společnosti. Předmětem jeho zájmu se proto stává americká ekonomika, zahraniční vztahy českého státu či nesmlouvavé zpodobnění burzovního světa, jenž se podle Petra ocitl ve tmě mrtvolných loučí, / napadený nevyléčitelným svrabem / a zbohatlíků rozmnoženou korupcí... Autor rovněž kriticky hodnotí uplynulých dvacet let ve své vlasti, v níž nastala prapodivná demokracie a ordinovaná svoboda, v jejímž důsledku byl rozprodán náš základní národní majetek, daněmi je zatěžován prostý člověk / a multimilionáři prožívají zlatý věk.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení