Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2173600 obálek a 537630 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Rudolf II. - Václav Junek

Rok: 2009
EAN: 8590442050647
NKP-CNB: cnb002032354
OKCZID: 111139876

Citace (dle ČSN ISO 690):
PETIŠKA, Eduard, Julius KOŠNÁŘ, Cyril MERHOUT, Václav CIBULA, Alois JIRÁSEK, Popelka BILIÁNOVÁ, Jiří Leopold WEISEL, Václav Vladivoj TOMEK, Jaromír KLEMPÍŘ, Jiří SEYDLER, Josef SOMR, Jana HLAVÁČOVÁ a Jiří KLEM. Rudolf II. a rabín Löw: [pověsti, mýty a
Zdroj:


Anotace

 

Toto je skutečný příběh rudolfínské doby. Je to věrné vylíčení značně neveselých posledních dnů muže, který se přežil. Čtenář nahlédne do kontinuálního sledu fikcí a historických konstrukcí, které však mají společné to, že se samy o sobě reálně staly. Příběh se odehráva především v pitoreskní rudolfínské Praze se vším, co k tomuto tématu patří a tak, jak je stále všeobecně přijímáno. Vlastní story je nesena prostřednictvím historických postav, které však žijí, myslí a jednají tak, jako jednají jejich dnešní protějšky. Toto drama se odehrává v létech 1611 a 1612. Tedy v době mezi debaklem Pasovských v Čechách a smrtí Rudolfa II. Konečně právě tento císař, jeho reálný sebezáchovný plán, popis poslední fáze jeho prapodivného života a konečně i jeho neblahý osud jsou hlavními motivy knihy i jejího příběhu. Ačkoli nabízené vyprávění pracuje se známými a ověřenými fakty, je výjimečné tím, že tyto skutečnosti staví do nových souvislostí.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Zboží.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (18.208.126...)