Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2172717 obálek a 537283 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Prorok Zahrada prorokova

Autor: Kahlil Gibran, Eliška Merhautová, Boris Merhaut, Jindřiška Nováková, Jaromír Klempíř, Josef Somr, Jan Potměšil
EAN: 8594015311104
NKP-CNB: cnb002499637
OKCZID: 112267080

Citace (dle ČSN ISO 690):
GIBRAN, Kahlil, Kahlil GIBRAN, Jindřiška NOVÁKOVÁ, Jaromír KLEMPÍŘ, Josef SOMR a Jan POTMĚŠIL. Prorok: Zahrada prorokova. Přeložil Eliška MERHAUTOVÁ, přeložil Boris MERHAUT. Praha: Vyšehrad :, AudioStory, 2013. 1 zvuková deska (2 hod., 52 min.).
Zdroj:


Anotace

 

Básnické prózy významného libanonského spisovatele a malíře Chalíla Džibrána jsou dnes už proslaveným poselstvím moudrosti a lásky. Džibrán původně zamýšlel napsat trilogii (Prorok, Zahrada prorokova a Smrt prorokova). V úvodní části mladý prorok Mustafa promlouvá o všem podstatném mezi zrozením a smrtí. Ve druhém, ne zcela dokončeném oddíle Mustafa učí v zahradě své matky devět žáků. Ze zamýšlené třetí části se bohužel zachovalo jen několik náčrtů. Smrt ukončila básníkův život dříve, než dílo dokončil. Avšak i v této podobě zůstává stále vyhledávaným pramenem tvořivé životní inspirace.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Srovname.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (35.168.112...)