Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2919988 obálek a 884546 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Příběh služebniceAutor: Margaret Atwoodová
Rok: 2017
ISBN: 9788025722985
OKCZID: 127816575

Citace (dle ČSN ISO 690):
ATWOOD, Margaret. Příběh služebnice. Překlad Veronika LÁSKOVÁ. Vydání druhé, v nakladatelství Argo první. Praha: Argo, 2017. 343 stran. Fantastika, 78. svazek.

Hodnocení: 4.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Antiutopie vykresluje deprimující obraz odlidštěné totalitní společnosti.Na území Spojených států amerických po zavraždění prezidenta a většiny členů Kongresu vyhlásila armáda výjimečný stav a pozastavila platnost Ústavy. Byla ustavena Republika Gileád a demokracii vystřídal represivní teokratický režim, který především omezil práva žen. Zdevastovaná země po řadě jaderných a ekologických havárií, kdy unikly nebezpečné látky ze skladů chemických a biologických zbraní i skládek toxického odpadu, čelí katastrofálnímu poklesu reprodukční schopnosti obyvatelstva. Plodné ženy jsou násilně soustředěny do převýchovných středisek, kde se připravují na své role služebnic, které budou bezdětným párům privilegované vrstvy rodit děti. Prostřednictvím vyprávění jedné z nich, pojmenované podle křestního jména příslušného muže Fredova, sledujeme její myšlenky, pocity, sny a touhy. Během pokusu o útěk do Kanady byl její manžel na hranicích zastřelen a dcera umístěna do

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
Antikvariát Avion
KNIHCENTRUM.cz
1. Podzemní antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)