Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2647813 obálek a 797865 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Endokrinní orbitopatie: průvodce ošetřujícího lékařeAutor: Hrdá, Pavlína, Novák, Zdeněk a Šterzl, Ivan
Rok: 2009
ISBN: 9788073451943
NKP-CNB: cnb001996553
OCLC Number: (OCoLC)465286308
OKCZID: 110350101

Citace (dle ČSN ISO 690):
HRDÁ, Pavlína. Endokrinní orbitopatie: průvodce ošetřujícího lékaře. Praha: Maxdorf, c2009. 109 s. Farmakoterapie pro praxi, sv. 41.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Endokrinní orbitopatie je chronické oční onemocnění provázející nejčastěji tyreotoxikózu, méně často pak Hashimotovu tyreoiditidu, vzácněji se objevuje také u pacientů bez evidentního tyreoidálního onemocnění. Jde autoimunitní zánět postihující všechny tkáně orbity, jejichž zvětšující se objem vede k vytlačování bulbu ventrálně, poruše venózního odtoku z orbity, bez léčby pak dochází k ztrátě zraku v důsledku nevratného poškození rohovky a útlaku optického nervu. Publikace vycházející v edici Farmakoterapie pro praxi je přehledným průvodcem diagnostikou i terapií tohoto závažného onemocnění a neměla by chybět v knihovničce žádného endokrinologa a oftalmologa. Publikace: Endokrinní orbitopatie - Pavlína Hrdá;Zdeněk Novák;Ivan Šterzl. Autor: Pavlína Hrdá, Zdeněk Novák, Ivan Šterzl; Tak trochu jiná kniha o rakovině... Téma, které je stále často tabu, lidé se ho bojí nebo se stydí o něm mluvit. První částí knihy je nemocniční deník pacienta, který onemocněl rakovinou štítné žlázy. ... "

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)